Jakie rodzaje aut skupujemy? Nasz skup aut przyjmie wszystkie samochody, jakie tylko chcesz nam sprzedać. Rodzaje nadwozi aut, jakie wykupi nasz skup samochodów to:
coupe
dual cowl
fastback
hatchback
kabriolet
kombi
liftback
limuzyna
mikrovan
minivan
pick-up
roadster
sedan
targa
van
i inne

Niektóre z nazw rzadko słyszy się na co dzień. Nasz skup samochodów widział i słyszał już nie jedno. Przyjrzyjmy się zatem bliżej typom nadwozia samochodów i zobaczmy, co je charakteryzuje.

Coupe należy do rodziny nadwozi dwubryłowych i jest nadwoziem zamkniętym. Samochody z tego typu nadwoziem posiadają najczęściej dwoje drzwi oraz opływowy kształt. Linia dachu opada nisko ku tyłowi, sprawiając, że w środku bywa mało miejsca. Bywa to uciążliwe szczególnie dla pasażerów na tylnej kanapa, jeśli ta w ogóle występuje.

Dual cowl to nadwozie, którego cechą charakterystyczną jest występowanie przegrody oddzielającej szofera w części przedniej od pasażerów w części tylnej. Kabina zatem podzielona jest na dwie części. Nadwozie to często występowało w luksusowych limuzynach w pierwszej połowie XX wieku. Dziś choć mniej popularne, wciąż można je spotkać w wielu modelach.

Fastback to rodzaj zamkniętego nadwozia, które często można spotkać w 4-drzwiowych sedanach i 2-drzwiowych coupe. To dwubryłowe nadwozie posiada nieruchome tylne okno, pod który mieści się klapa bagażnika lub silnika. Linie szyby i klapy opada łagodnie ku tylnym światłom. Dziś auta z tego typu nadwoziem nie są zbyt popularne.

Hatchback to nadwozie samochodowe, które posiada dodatkowe drzwi w tylnej części pojazdu dające dostęp do części bagażowej i pasażerskiej. Ten rodzaj nadwozia często daje możliwość złożenia tylnych siedzeń dla zwiększenia przestrzeni bagażowej. Tylna szyba niejednokrotnie jest integralną częścią pokrywy bagażowej.

Nadwozie kabriolet poznamy od razu po braku stałego dachu. Nadwozie to natomiast posiada miękki dach, który składa się lub całkiem zdejmuje. Auta z tego rodzaju nadwoziem posiadają boczne, otwierane szyby, jednak brak u nich pionowych słupków czy też innych ram przy górnej krawędzi nadwozia.

Cechą charakterystyczną nadwozia typu kombi jest wydłużona tylna część, która najczęściej służy do przewożenia bagaży. W przeciwieństwie do samochodów hachtback w autach kombi wysokość kabiny pozostaje taka sama aż do końca pojazdu. Auta te posiadają trzy, a nie dwie boczne szyby. Na dachu często zamontowane są relingi.

Liftback to nadwozie, które jest bardzo podobne do nadwozia hatchback. To co je wyróżnia nieco bardziej pochylona szyba i występujący czasem nawis nadwozia za tylnym kołem. Tylna szyba jest częścią pokrywy bagażnika i unosi się wraz z nią. Nierzadko nazwy hatchback i liftback stosowane są wymiennie.

Limuzyna jest przykładem nadwozia zamkniętego, czterodrzwiowego. Ten typ nadwozia charakteryzuje się dużą ilość miejsc siedzących – od czterech do kilkunastu. Czasami wyposażony jest również w dodatkowe siedzenia składane. Kierowca najczęściej oddzielony jest od tylnej części kabiny (dual cowl). Luksusowe samochody z nadwoziami sedan lub hachtback również bywają nazywane limuzynami.

Mikrovan to typ nadwozia z pięcioma drzwiami. Nadwozie to było popularne na japońskim rynku, jednak Europa nie zachwyciła się nim aż tak bardzo. Z tego powodu niewiele samochodów na europejskim rynku wyposażone jest w ten rodzaj nadwozia.

Minivan to nadwozie wielozadaniowe. Samochody z tym nadwoziem dostępne są w czterech klasach. Modele większe wyposażone są w siedem lub osiem siedzeń ułożone w trzech rzędach, natomiast mniejsze w pięć siedzeń w dwóch rzędach. Minivan to dosłownie miniaturowy samochód dostawczy. Modele te są doskonałe dla dużych rodzin.

Pick-up reprezentuje typ nadwozi dostawczych lub terenowych. Jego cechą charakterystyczną jest skrzynia ładunkowa umieszczona zaraz za kabiną pasażerów. Kabina może być pojedyncza, powiększona lub podwójna. Podczas gdy w USA pick-up jest samochodem osobowym, z powodu swojej masy dopuszczalnej całkowitej w Europie stanowi samochód ciężarowy.

Współczesny roadster to nadwozie bez stałego dachu, za to z miękkim lub sztywnym dachem przypinanym do karoserii. Najczęściej posiada dwa miejsca siedzące i napęd wyłącznie na tylną oś w przeciwieństwie do kabrioletów.

Nadwozie typu Sedan cechuje oddzielenie przedziału silnikowego i bagażowego od całej reszty. W drugiej połowie XX wieku był to najbardziej popularny typ nadwozi samochodów. Dziś wciąż uważa się je za bardzo klasyczne i szykowne.

Targa to nadwozie, którego sztywny dach podzielony jest na dwie części – stałą i zdejmowaną. Jest swego rodzaju pośrednim wyjściem między coupe a nadwoziami ze stałym dachem.

Van to nadwozie cechujące samochody wielozadaniowe. Nadwozie to może mieć trzy rodzaje zabudowy: osobową, furgonową i skrzyniową. Może zatem służyć zarówno do przewozu osób, jak i wszelkiego rodzaju ładunków.

Samochody ciężarowe posiadają jedno z dwóch typów nadwozi: furgonowe lub skrzyniowe.

Nasz skup aut powypadkowych, uszkodzonych czy po prostu używanych zainteresowany jest wszystkimi wyżej wymienionymi rodzajami samochodów. Ważne jest dla nas kupno aut bez względu na ich stan czy rodzaj. Handel autami to nasza mocna strona. Sprawdź nas i sprzedaj nam swój samochód. Współpraca z naszym skupem samochodów będzie dla ciebie czystą przyjemnością.