Co się dzieje z nieużywanym starym samochodem?

3-resizedWiele osób ma na swoim podwórku stare samochody dodatkowe, które nie są używane, lub jeśli w ogóle, to bardzo sporadycznie. Mało kto jednak wie co się dzieje z samochodem, który nie jest użytkowany. Otóż takie auto niszczy się. Wbrew przekonaniu wielu osób, iż nieużywania auta spowalnia proces jego eksploatacji i zapewnia mały przebieg, należy pamiętać, iż brak użytkowania auta może mieć zupełnie odwrotny skutek. Dotyczy to szczególnie aut starszych rocznikowo lub tych, które są po kolizji i czekają na pełną naprawę lub właściciel boi się jeździć takim autem i ma już nowe. Warto się wówczas zastanowić, co dalej zrobić z takim autem. Czy jest nam ono naprawdę potrzebne? Czy nie lepiej jest sprzedać taki samochód? Warto zasięgnąć profesjonalnych opinii odnośnie sprzedaży auta, opłacalności naprawy lub złomowania. Naprawa może kosztować znacznie więcej niż auto jest warte, a sama sprzedać nawet po naprawie nie gwarantuje zwrotu poniesionych kosztów naprawy. A co jeśli mamy samochód w większych rozmiarze albo po wypadku? Ubezpieczyciel zawsze dokonuje wyceny. Często jest ona mniejsza niż być powinna, Dlatego też jeśli mamy samochód po wypadku, warto postarać się o dodatkową, udokumentowaną wycenę, którą możemy przedstawić w trakcie procesu odszkodowawczego.

Samochód po wypadku

Z kolei auto, które jest po kolizji lub konkretnym wypadku, musi zostać poddane ocenie ubezpieczyciela w kwestii poniesionej straty. Następnie pozostaje pytanie, co zrobić a takim wrakiem. Jeśli jest to auto nowe, sprzed np. 2-3 lat, nie ma z tym większego problemu, gdyż bez problemu możemy się po pozbyć. Jeśli jednak samochód jest np. z 2005 roku, czyli ma już kilkanaście lat, wówczas znalezienie odpowiedniego punktu może być problematyczne. Często też spotkamy się z tym, iż musimy sami zapłacić dodatkowo za przewiezienie wraka na złomowisko czy do skupu. Wiąże się to zarówno z kosztami, jak i stratą czasu. Zalegający wrak samochodu po wypadku na podwórku również nie jest niczym przyjemnym. Im dłużej się tam znajduje, tym bardziej niszczeje, wydziela nieprzyjemny zapach. Mogą się również do gleby w ogródku przedostawać substancje szkodliwe takie jak olej, benzyna, płyty hamulcowe itp. Dlatego też należy jak najszybciej pozbyć się takiego samochodu.

Gdzie oddać samochód po wypadku lub stary używany?

Możliwości mamy kilka. Zanim dokonamy wyboru, powinniśmy dokładnie sprawdzić te opcje i przeanalizować, co będzie dla nas najlepsze.

Pierwszą możliwością, jeżeli chodzi o auta używane, jest sprzedaż prywatnej osobie. Należy jednak uważać, sprawdzić dokładnie ile jest warte auto w obecnym stanie. Znalezienie kupca, który zaoferuje odpowiednią cenę, może wymagać sporo czasu i wysiłku. Do tego trzeba poświęcać godziny na spotkania z kupcami, rozmowy i negocjacje. Sprzedanie więc używanego auta prywatnej osobie wcale nie jest takie proste.

Kolejną opcją, która dotyczy zarówno używanych aut jak i tych po wypadku, jest złomowanie. Wiąże się ono z ponoszonymi kosztami transportu i oczywiście poświęconym czasem na znalezienie złomowiska i przetransportowaniem samochodu. Jest to możliwość, która nie daje zbyt wielu korzyści.

Co jest pozostaje? Ostatnią możliwością jest skup samochodów. Tutaj również należy zwrócić uwagę na znalezienie odpowiedniego miejsca i korzystnych warunków współpracy. Jednak gdy już trafimy na odpowiednią firmę, wówczas oddanie auta do skupu może przynieść nam wiele korzyści. Wśród nich będzie np. fachowa wycena auta, którą możemy wykorzystać przy staraniu się o odszkodowanie po wypadku. Gotówka od ręki i transport na koszt firmy. Takiego skupu najlepiej szukać, gdyż nie ponosimy kosztów, a zyskujemy przydatne dokumenty i pieniądze od ręki, które możemy przeznaczyć np. na zakup nowego auta.

Gdzie znaleźć najlepszy skup samochodów używanych i po wypadkach?

Wiele osób, które szukają skupu aut, ogranicza się do najbliższej okolicy swojego miejsca zamieszkania, obawiając się konieczności ponoszenia kosztów transportu. Tymczasem jest skup samochodów, który oferuje zupełnie inne warunki współpracy i gwarantuje transport auta na swój koszt. Jest nim skup samochodów używanych i powypadkowych PaulaCar.

Jaki jest zakres działalności naszego skupu?

Nasz skup samochodów działa na terenie całej Polski. Nie musisz się martwić tym, że mieszkasz na wsi lub małym miasteczku i nie masz gdzie oddać auta na skup. Dojedziemy do Ciebie. Jeśli mieszkasz w okolicach Poznań, Warszawa, Katowice, Gliwice, Wrocław, Kraków, Jelenia Góra, Szczecin, Gdańsk, czy Łódź. – gdyż na tych miastach skupiamy swoją działalność – to tym szybciej dotrzemy do Ciebie. Oczywiście przyjmujemy auta z całej Polski. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży motoryzacyjnej. Pracują z nami fachowcy, którzy poświadczają wycenę auta pisemnie. Z nami szybko i sprawni załatwisz sprawę.

Jak przebiega skupowanie aut w PaulaCar?

 

Zaczyna się od kontaktu Klienta z naszą firmą. Formy kontaktu to e-mail, telefon wypełnienie formularza na naszej stronie internetowej lub też MMS. Nasi fachowcy po rozmowie z Klientem szybko wyceniają auto, umawiają się na termin przyjazdu po samochód. Nie ogranicza nas rejon, działamy w całej Polsce, zwłaszcza w województwie Wielkopolskim (Poznań i okolice), Mazowieckim (Warszawa, Łódź i okolice) i Śląskim (Katowice). Skontaktuj się z nami, a my przyjedziemy do Ciebie. Otrzymasz wycenę auta wraz ze stosownymi dokementami i gotówkę w dniu odbioru auta. Zapewniamy transport do Klienta i samochodu do skupu na koszt naszej firmy. Nie musisz się już martwić o przewożenie auta do skupu. Nie jesteś również skazany na pojedynczą wycenę auta ze strony ubezpieczyciela. Nasi klienci często wykorzystują wyceny dokonane przez naszych doświadczonych pracowników podczas procesów sądowych o odszkodowanie. Są one niejednokrotnie znacznie wyższe niż wyceny ubezpieczyciela i stanowią podstawy do wypłacenia odpowiedniego odszkodowania.

Jeśli więc na Twoim podwórku zalega stary samochód, którym już nikt nie jeździ a ten powoli się niszczy, lub też wrak auta po wypadku, skontaktuj się z nami, a my szybko udzielimy kompleksowej informacji.

Jakie auta skupuje PaulaCar?

Nie ograniczamy się do określonych marek samochodów ani typów nadwozia. Przyjmujemy wszystkie auta, osobowe, specjalistyczne, busy i wiele innych, nawet te spalone w skutek wypadku. Jedynym warunkiem jest rok produkcji samochodu. Otóż przyjmujemy samochody od rocznika 2005 w górę, czyli coraz młodsze. Skontaktuj się z nami, a my udzielimy dokładnej informacji ile możemy zaoferować Ci za auto i kiedy możemy przyjechać uwzględniając oczywiście miejsce docelowe.

Czy skup aut ogranicza się do wybranych miejscowości?

Oczywiście, że nie. Działamy na terenie całej Polski. Skupiamy się na takich miastach jak Poznań, Warszawa, Łódź czy Katowice, jednak jesteśmy otwarci na Klientów z każdego zakątka kraju. Jeśli więc mieszkasz w okolicach tych miast, w jakimś małym miasteczku lub w zupełnie innym zakątku Polski, nie wahaj się z nami kontaktować. Zadzwoń lub napisz, a my szybko i rzetelni wszystko załatwimy. A Ty nie będziesz musiał poświęcać wolnego czasu na szukanie miejsca, w którym mógłbyś sprzedać auto.

Skup samochodów używanych i powypadkowych PaulaCar to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie i Twoich bliskich. Czas wolny jest bardzo cenny i z pewnością lepiej go poświęcić rodzinie niż szukaniu złomowiska, skupu czy prywatnego nabywcy auta, które zawadza nam w garażu lub na posesji. Pieniądze mogą być przeznaczone na dowolny cel. A zyskane miejsce w garażu lub na podwórku może być wykorzystane w sposób, który przyniesie wiele korzyści i radości. W garażu możemy np. postawić stół do bilarda i urządzić miejsce do rozrywki z przyjaciółmi, lub też mieć na nowe auto.

Współpracując z naszym skupem otrzymasz same korzyści i nie będziesz ponosił kosztów transportu. Mamy jasne, klarowne warunki współpracy, określone zasady. Dobro Klienta jest dla nas najważniejsze, dlatego też gwarantujemy transport samochodu na nasz koszt i profesjonalną wycenę poświadczoną dokumentami, które później mogą działać na korzyść Klienta. Wielu naszych zadowolonych Klientów z całej Polski wyraża swoje pozytywne opinie o naszej firmie. Możesz to sprawdzić już dziś.

PaulaCar – z nami wszystko się uda!

Zapraszamy serdecznie do współpracy wszystkich właścicieli samochodów używanych i powypadkowych z rocznika 2005 i młodszego, szczególnie z okolic Poznania, Warszawy, Łodzi i Katowic.

Gwarantujemy świetne i przejrzyste warunki współpracy, odpowiednią wycenę auta, transport na koszt firmy. Skontaktuj się z nami i pozbądź się niepotrzebnego samochodu bez ponoszenia kosztów i straty czasu.

Zaopiekujemy się fachowo Twoim autem, a Ty zyskasz gotówkę i pozbędziesz się zmartwienia związanego z wrakiem powypadkowym. Otrzymasz od nas również dokumenty poświadczające wycenę, które możesz wykorzystać w trakcie podstępowania o odszkodowanie. Oferujemy najlepsze warunki współpracy.

PaulacCar to najlepszy skup samochodów używanych i powypadkowych w Polsce. Sprawdź już dziś!